A fenntarthatósági témahéten az 1. osztályos tanulók aktívan tevékenykedtek az iskolakertben. Árvácskát fogadtak örökbe, vegyes virágmagot ültettek, hogy odacsalogassák a beporzókat. Szorgalmasan gyomláltak és locsoltak is. A témahéten a Tájházba is ellátogattak, ahol nagy érdeklődéssel hallgatták a bemutatót, rácsodálkoztak a régi eszközökre, ruhadarabokra, berendezési tárgyakra. Rajzórán színes rajzokat készítettek a boldog Földről. Hálásak vagyunk, hogy többen is csatlakoztak a Göncölj! ruhagyűjtési akcióhoz.

Fenntarthatósági témahét

A fenntarthatósági témahét első napján a 2. osztályosok ellátogattak egy helyi üzletbe, ahol a gyerekek megismerkedtek a tudatos fogyasztói magatartás alapjaival. Hasznos tanácsokat is kaptak az élelmiszerek csomagolásán található információkról. Egy másik alkalommal a Tájházba mentek, ahol a gyerekek betekintést nyerhettek községünk történelmi- néprajzi örökségébe, melyet őseinktől kaptunk. Az idei tanévben már második alkalommal látogattak el ide, így a gyerkőcök az ősszel megszerzett ismereteiket is feleleveníthették, a népviselettel kapcsolatos ismereteiket bővíthették. A kis nebulók a hét folyamán ültettek árvácskát, cserépbe babot és a növénytársításnak megfelelően veteményeztek is. A témahéthez kapcsolódóan sor került barkácsolásra, játékos feladatok megoldására. Több zsák ruha felajánlásával is csatlakozott osztályunk a Sulizsák ruhagyűjtési programhoz.

A Fenntarthatósági témahéten sok érdekes program és feladat várta a 3. osztályosokat. Ellátogattak a Tájházba, ahol megcsodálták a néprajzi kiállítását, majd árvácskát és gyógynövényeket ültettek. Szülői segítséggel többen bekapcsolódtak a Göncölj velünk! ruhagyűjtési akcióba. A tanítási órák is a témahéthez kapcsolódtak. Matematikaórán képzeletben vásárolni indultak és a korábban összegyűjtött szórólapokból válogatták ki a napi menü alapanyagait. Irodalomórán a témahéthez kapcsolódó meséket és verset olvastak, és illusztráltak, ének-zene órákon pedig boldogi népdalokat tanultak. Technikaórán tojástálcákból tetris játékot készítettek, amit örömmel ki is próbáltak. Húsvétra készülődve nyuszis üdvözlőlapot barkácsoltak a tojástálcákból levágott darabokból. Megtanulták azt is, hogy hogyan készül a papír, és miért fontos takarékoskodni vele. A hetet egy meglepetés zárta, egyik osztálytársuk édesanyja finom boldogi kisrózsát sütött a gyerekeknek.